Adel Sigorta Logo

info@adelsigorta.com

Bize bir mesaj bırakın

+90 (322) 457 76 95

Bize ulaşın

Eğitime Devam Sigortası

Eğitime Devam Sigortası

 

Eğitime Devam Sigortası


Eğitime devam sigortası okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin tamamını kapsayan bir nitelikte olup ebeveynler dışında çocuğun yakınları tarafından da yaptırılabilir. 0 yaşından 24 yaşına kadar bütün çocuklar için yaptırılabilen eğitime devam sigortasının poliçe süresi sigorta yaptıran kişi tarafından belirlenebiliyor.

Eğitime devam sigortasını kim yaptırmalı?

Eğitime devam sigortasını 18-60 yaş arasındaki ebeveynler çocukları için yaptırabileceği gibi teyze, amca, büyükbaba ve büyükanne gibi yakın akrabaları da yeğen ve torunları için yaptırabilir. Kazaların sakat kalma ve ölüm gibi olumsuz sonuçlara yol açtığı durumlarda çocuğun zora düşmeden eğitim hayatını sürdürebilmesini amaçlayan eğitime devam sigortasının poliçeleri 1-20 yıl aralığında, uzun veya kısa vadeli olarak hazırlanabilmektedir.

Eğitime devam sigortasını neden yaptırmalı?

Eğitime devam sigortası, çocuğunuzun eğitimini garanti altına alarak vefat ve malullük gibi istenmeyen durumlar gerçekleştiğinde onun eğitim hayatını koruyan bir sigorta çeşididir. Çocuğun eğitimine finansal destek sağlayarak eğitimine ara vermeden devam edebilmesini sağlayan eğitim sigortası hem devlet hem de özel okul harcamalarını kapsıyor. Temel amacı sigorta yapılan öğrencinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak olan eğitime devam sigortasını yapan kurum yapılan harcamalar ile ilgili herhangi bir belge istememesi çocuğun eğitim hayatını eksiksiz bir şekilde sürdürebilmesini sağlıyor.

Eğitime devam sigortasında teminatlar nelerdir?

Eğitime devam sigortası, sigortalı kişinin iradesi dışında gerçekleşen, sigortalının hayatını kaybetmesi, sakat kalması veya bedenen yaralanması ile sonuçlanan kazaları teminat altına alır. Sigorta süresi içinde meydana gelen kazaların yaşam kaybı ve daimi maluliyete sebep olması durumunda teminat sigortalının menfaattarlarına ödenirken, sigortalının gerçekleşen bir kaza sonucunda tam, kati, daimi veya kısmi maluliyete uğraması durumda ise söz konusu teminat sigortalıya ödenir.